Wielki finał Classic Cup 2015/16!
Dodane przez PRZYSZLAKOWSKI Mateusz dnia Lipiec 19 2016 22:38:26
Classic-Cup-950x534Rajd Włoch był ostatnim rajdem w Classic Cup 2015/16. Impreza niezwykle ważna dla naszych kierowców, bowiem przed zawodami aż 5. zawodników RRT miało szanse na miejsce w TOP 15! Komu udała się ta sztuka? O tym przekonamy się w dalszej części podsumowania.

Na początku skupmy się na występie członków Rookie Rally Team w Rajdzie Włoch. Naturalnie podsumowanie rozpoczynamy od klasy CC1, gdzie nasz team reprezentowali Tomek Sobieraj i Grzegorz Jackowiak. Tomek skończył rajd na dobrym 4. miejscu w klasie, co jak się później okazało niestety nie wystarczyło do zajęcia miejsca w pierwszej piętnastce Classica. Grzesiek przedwcześnie kończy rywalizację w rajdzie.

Więcej w rozwinięciu newsa

Rozszerzona zawartość newsa
3-2-950x534

Klasa CC2 to występ 2. reprezentantów RRT - Damiana Trzcińskiego i Marcina Uradzińskiego. Zawodnicy zajęli odpowiednio 2. i 3. co można uznać za bardzo udany występ.

W klasie CC3 popis swoich umiejętności zaprezentował Marcin Zmysłowski, który zdeklasował rywali i pewnie zwyciężył. Jak się później okazało, Marcin wygrał również w klasyfikacji generalnej. Kamil Żurawlew zajął 8. lokatę a Marcin Aniołek został sklasyfikowany na 11. pozycji. Nie udał się debiut w aucie R5 Jankowi Gorczycy, który rozbił swoją rajdówkę.

W klasie CC4 sprawy w swoje ręce wziął szef RRT. Daniel wygrywając tę klasę zapewnił sobie miejsce w czołowej 15. cyklu.

Mateusz Przyszlakowski zwyciężył z ogromną przewagą w klasie CC6. Rajd nie ułożył się po myśli dla Dawida Perużyńskiego, który odpadł w pierwszej fazie imprezy.

Niestety to są wszyscy kierowcy, którzy godnie reprezentowali RRT. Mała liczba naszych zawodników wynika prawodpodobnie z tego, iż był to ostatni rajd w tym cyklu, a wielu z nas nie miało już zbytnio szans na poprawę swoich pozycji w końcowych rozrachunku.

r1-950x713

Czas przyjrzeć się jak poradziliśmy sobie w generalce Classica! Najlepszym zawodnikiem Rookie Rally Team został Marcin Zmysłowski, który zwycięstwem w Rajdzie Włoch zapewnił sobie 5. lokatę na koniec mistrzostw! Również świetny wynik zanotował Mateusz Przyszlakowski, który ukończył Classica na 7. pozycji. To jeszcze nie koniec sukcesów RRT, bowiem na 11. miejscu został sklasyfikowany Kamil Żurawlew a pozycję niżej uplasował się Daniel Zarychta!

To pokazuje moc naszego teamu, bowiem aż 4. kierowców znalazło się w TOP 15. Wyżej wymienieni zawodnicy zostaną nagrodzeni okazałymi pucharami. Bardzo blisko zdobycia trofeum był również Tomek Sobieraj, który ostatecznie zajął 18. miejsce. Skalę sukcesów pokazuje liczba 1835. kierowców, którzy wzięli udział przynajmniej w jednej rundzie.

Sezon obfitował w wiele zwrotów akcji, wiele dramatów, ale też szczęście było czasami po naszej stronie. Powinniśmy być dumni, że o RRT usłyszało wielu znakomitych kierowców nie tylko z Polski. Classic Cup od lat stoi na bardzo wysokim poziomie zarówno organizacyjnym jak i sportowym.

W związku z tym, z tego miejsca zapraszam na kolejną edycję CC, tym razem powrót do korzeni, a więc do dyspozycji będziemy mieli historyki z Audi Quattro na czele. Czy ktoś skusi się na tego potwora w następnej edycji? Sezon rusza już w sierpniu! Do zobaczenia na oesach!