Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Tomek Sobieraj na podium rundy WRC!
Dodane przez ZURAWLEW Kamil dnia Kwiecień 11 2016 23:37:26
mat_meksyk_7Kolejną rundą Mistrzostw Świata był Rajd Meksyku. Również tutaj Rookie Rally Team wygrał klasyfikacje zespołową. Warunki pogodowe były przyjazne dla kierowców, ponieważ cały rajd odbył się po suchym szutrze z wysokimi temperaturami.

W pierwszy dzień rajdu dobrą walkę stoczyli nasi kierowcy w klasie RC1. Od samego początku Tomasz Sobieraj mocno naciskał Daniela Zarychtę, ale obaj kierowcy nie popełniali większych błędów i po 10 oesie Tomek był wolniejszy od Daniela o 12 sekund. W klasie RC2, Kamil i Artur jechali równym tempem przez co zajmowali 3. i 7. pozycję. Niestety błąd popełnił Marcin Aniołek i musiał wycofać się z rywalizacji. W eNce po pierwszym dniu Mateusz Przyszlakowski utrzymał się na 2. pozycji. W klasie RC3 dobrze pojechali Dawid Perużyński i ...

Więcej w rozwinięciu newsa

Rozszerzona zawartość newsa
aniolek_meksyk_1


Kolejną rundą Mistrzostw Świata był Rajd Meksyku. Również tutaj Rookie Rally Team wygrał klasyfikacje zespołową. Warunki pogodowe były przyjazne dla kierowców, ponieważ cały rajd odbył się po suchym szutrze z wysokimi temperaturami.

W pierwszy dzień rajdu dobrą walkę stoczyli nasi kierowcy w klasie RC1. Od samego początku Tomasz Sobieraj mocno naciskał Daniela Zarychtę, ale obaj kierowcy nie popełniali większych błędów i po 10 oesie Tomek był wolniejszy od Daniela o 12 sekund. W klasie RC2, Kamil i Artur jechali równym tempem przez co zajmowali 3. i 7. pozycję. Niestety błąd popełnił Marcin Aniołek i musiał wycofać się z rywalizacji. W eNce po pierwszym dniu Mateusz Przyszlakowski utrzymał się na 2. pozycji. W klasie RC3 dobrze pojechali Dawid Perużyński i Janek Gorczyca, którzy zajmowali 2. i 3. pozycję. Po kilku błędach Marcin Zmysłowski w swoim Oplu Adamie utrzymuje się na 3. miejscu.

W drugim dniu rajdu do przejechania było 11 odcinków. Również na tym etapie pogoda nie przeszkodziła w rywalizacji. Niestety szybko z rajdu musiał wycofać się Marcin Zmysłowski. W RC3 mocno atakował Dawid Perużyński i wskoczył na pozycję lidera. Równe tempo utrzymywał Mateusz Przyszlakowski, który zmierzał po 2. miejsce w klasie. Kamilowi w swojej klasie udało się awansować na fotel lidera, niestety na przedostatnim odcinku wypadł z trasy i kibice musieli pomóc wyciągnąć samochód, przez co stracił sporo czasu. Również Daniel popełnił błąd swoim Citroenem DS3 WRC i po dobrej walce z Tomkiem musiał wycofać się z rywalizacji.

Ostatecznie Tomek zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej jak i w swojej klasie. W RC2 Kamil także dojeżdża na 3 miejscu, a Artur Kusto kończy rywalizacje na 8 miejscu. Klasa PWRC to zwycięstwo Mateusza Przyszlakowskiego, który awansował na to miejsce po karze jednego z rywali. Bardzo dobrze poradzili sobie nasi kierowcy w klasie RC3. Dawidowi udało się wygrać. Janek zajął 4. miejsce, a Maciek dojechał na 5. pozycji. Również Mateusz Żarnowski ujrzał metę na 7 pozycji. Najlepszym zawodnikiem w klasie RC4 był CzarnyWRC i zajął on 4. miejsce. Adam dojechał na 6 pozycji. Hubert Solczyński stoczył dobrą walkę z Andrzejem Siekańskim i skończył rywalizacje na 8. miejscu, a Andrzej 5 sekund za nim na 9. miejscu.

Jak zostało wspomniane na początku zespół Rookie Rally Team wygrywa klasyfikacje zespołową po raz 3 z rzędu i pewnie lideruje w mistrzostwach.


jacek_mex_1

mat_meksyk_4