This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Tomek Sobieraj na podium rundy WRC!
Dodane przez ZURAWLEW Kamil dnia Kwietnia 11 2016 23:37:26
mat_meksyk_7Kolejną rundą Mistrzostw Świata był Rajd Meksyku. Również tutaj Rookie Rally Team wygrał klasyfikacje zespołową. Warunki pogodowe były przyjazne dla kierowców, ponieważ cały rajd odbył się po suchym szutrze z wysokimi temperaturami.

W pierwszy dzień rajdu dobrą walkę stoczyli nasi kierowcy w klasie RC1. Od samego początku Tomasz Sobieraj mocno naciskał Daniela Zarychtę, ale obaj kierowcy nie popełniali większych błędów i po 10 oesie Tomek był wolniejszy od Daniela o 12 sekund. W klasie RC2, Kamil i Artur jechali równym tempem przez co zajmowali 3. i 7. pozycję. Niestety błąd popełnił Marcin Aniołek i musiał wycofać się z rywalizacji. W eNce po pierwszym dniu Mateusz Przyszlakowski utrzymał się na 2. pozycji. W klasie RC3 dobrze pojechali Dawid Perużyński i ...

Więcej w rozwinięciu newsa

Rozszerzona zawartość newsa
aniolek_meksyk_1


Kolejną rundą Mistrzostw Świata był Rajd Meksyku. Również tutaj Rookie Rally Team wygrał klasyfikacje zespołową. Warunki pogodowe były przyjazne dla kierowców, ponieważ cały rajd odbył się po suchym szutrze z wysokimi temperaturami.

W pierwszy dzień rajdu dobrą walkę stoczyli nasi kierowcy w klasie RC1. Od samego początku Tomasz Sobieraj mocno naciskał Daniela Zarychtę, ale obaj kierowcy nie popełniali większych błędów i po 10 oesie Tomek był wolniejszy od Daniela o 12 sekund. W klasie RC2, Kamil i Artur jechali równym tempem przez co zajmowali 3. i 7. pozycję. Niestety błąd popełnił Marcin Aniołek i musiał wycofać się z rywalizacji. W eNce po pierwszym dniu Mateusz Przyszlakowski utrzymał się na 2. pozycji. W klasie RC3 dobrze pojechali Dawid Perużyński i Janek Gorczyca, którzy zajmowali 2. i 3. pozycję. Po kilku błędach Marcin Zmysłowski w swoim Oplu Adamie utrzymuje się na 3. miejscu.

W drugim dniu rajdu do przejechania było 11 odcinków. Również na tym etapie pogoda nie przeszkodziła w rywalizacji. Niestety szybko z rajdu musiał wycofać się Marcin Zmysłowski. W RC3 mocno atakował Dawid Perużyński i wskoczył na pozycję lidera. Równe tempo utrzymywał Mateusz Przyszlakowski, który zmierzał po 2. miejsce w klasie. Kamilowi w swojej klasie udało się awansować na fotel lidera, niestety na przedostatnim odcinku wypadł z trasy i kibice musieli pomóc wyciągnąć samochód, przez co stracił sporo czasu. Również Daniel popełnił błąd swoim Citroenem DS3 WRC i po dobrej walce z Tomkiem musiał wycofać się z rywalizacji.

Ostatecznie Tomek zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej jak i w swojej klasie. W RC2 Kamil także dojeżdża na 3 miejscu, a Artur Kusto kończy rywalizacje na 8 miejscu. Klasa PWRC to zwycięstwo Mateusza Przyszlakowskiego, który awansował na to miejsce po karze jednego z rywali. Bardzo dobrze poradzili sobie nasi kierowcy w klasie RC3. Dawidowi udało się wygrać. Janek zajął 4. miejsce, a Maciek dojechał na 5. pozycji. Również Mateusz Żarnowski ujrzał metę na 7 pozycji. Najlepszym zawodnikiem w klasie RC4 był CzarnyWRC i zajął on 4. miejsce. Adam dojechał na 6 pozycji. Hubert Solczyński stoczył dobrą walkę z Andrzejem Siekańskim i skończył rywalizacje na 8. miejscu, a Andrzej 5 sekund za nim na 9. miejscu.

Jak zostało wspomniane na początku zespół Rookie Rally Team wygrywa klasyfikacje zespołową po raz 3 z rzędu i pewnie lideruje w mistrzostwach.


jacek_mex_1

mat_meksyk_4