This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Nie ma mocnych na RRT! Kolejne skalpy zdobyte w pucharze AP WRT
Dodane przez PRZYSZLAKOWSKI Mateusz dnia Grudnia 30 2015 05:10:46
Daniel_AP2_2AP WRT to kolejny puchar, w którym nasz zespół nie dał najmniejszych szans rywalom, zdobywając wszystko co można było zdobyć. Puchar AP WRT jest dość specyficznym cyklem, bowiem do każdego z 10 rajdów była dopuszczona jedna klasa samochodów. W związku z tym wszyscy od samego początku mieli równe szanse, co oczywiście uatrakcyjniało rywalizację.

Najlepszym zawodnikiem tegorocznego pucharu AP WRT okazał się Marcin Zmysłowski. Zwycięstwo jednak nie przyszło mu łatwo. Dopiero w ostatniej rundzie Marcin pokonując Daniela rozstrzygnął losy mistrzostw na swoją korzyść. Drugie miejsce naturalnie zdobywa Daniel Zarychta, a na ostatnim stopniu podium staje Mateusz Przyszlakowski. Ciekawostką jest fakt iż zarówno Daniel jak i Mateusz nie wygrali żadnego rajdu. Co więcej, Mateusz nawet nie stanął na 2. stopniu podium.

Więcej w rozwinięciu newsa

Rozszerzona zawartość newsa
daniel_test_004


AP WRT to kolejny puchar, w którym nasz zespół nie dał najmniejszych szans rywalom, zdobywając wszystko co można było zdobyć. Puchar AP WRT jest dość specyficznym cyklem, bowiem do każdego z 10 rajdów była dopuszczona jedna klasa samochodów. W związku z tym wszyscy od samego początku mieli równe szanse, co oczywiście uatrakcyjniało rywalizację.

Najlepszym zawodnikiem tegorocznego pucharu AP WRT okazał się Marcin Zmysłowski. Zwycięstwo jednak nie przyszło mu łatwo. Dopiero w ostatniej rundzie Marcin pokonując Daniela rozstrzygnął losy mistrzostw na swoją korzyść. Drugie miejsce naturalnie zdobywa Daniel Zarychta, a na ostatnim stopniu podium staje Mateusz Przyszlakowski. Ciekawostką jest fakt iż zarówno Daniel jak i Mateusz nie wygrali żadnego rajdu. Co więcej, Mateusz nawet nie stanął na 2. stopniu podium. Mimo to, równa jazda przez cały sezon, i bycie blisko czołówki, pozwoliło obu naszym zawodnikom zająć wysokie lokaty w końcowym rozrachunku mistrzostw.

Dobrze zaprezentował się również Maciek Ślefarski i Tomek Sobieraj, zajmując odpowiednio 6 i 7 miejsce. Czołową dziesiątkę zamknął Kamil Żurawlew, który zwyciężył w 2. rundach AP WRT.

W klasyfikacji zespołowej nasz zespół nie miał sobie równych i wygrał z ogromną przewagą 242 pkt. ! Warto odnotować również fakt, iż Rookie Rally Team wygrało każdą z 10 rund, co zdarzyło się pierwszy raz w historii istnienia tego pucharu.

Podbudowani dobrymi wynikami, na pewno w przyszłym sezonie powalczymy o obronę tytułu w klasyfikacji zespołowej. Również w klasyfikacji indywidualnej powinno być bardzo ciekawie, bowiem wielu naszych zawodników włączy się do walki o zwycięstwo już od 1. rundy AP WRT 2016!


mp_gronholm_5

Mateusz Przyszlakowski - Volkswagen Polo R WRC - Rookie Rally Team_6