This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Puchar eRki owocny dla RRT
Dodane przez PRZYSZLAKOWSKI Mateusz dnia Grudnia 24 2015 03:27:53
Adam Haupt - Peugeot 208 - Rookie Rally Team2Puchar eRki w sezonie 2015 był kolejnym cyklem zaliczanym do wewnątrz-zespołowego rankingu NFD. W pucharze dostępne były jedynie samochody przednionapędowe z klas: R1, R2, R3. Po raz kolejny nasi zawodnicy zaprezentowali się ze świetnej strony notując czołowe lokaty w końcowym rozrachunku tegoż pucharu.

Najlepszym zawodnikiem RRT okazał się Mateusz Przyszlakowski, który w klasyfikacji generalnej ustąpił jedynie Michałowi Walkowskiemu, zajmując 2. miejsce. Trzecim zawodnikiem cyklu został Marcin Zmysłowski. Kolejne miejsca w "generalce" również należały do naszych zawodników. Daniel Zarychta, Kamil Żurawlew i Tomek Sobieraj zajęli miejsca 4-6. Połowa zawodników z pierwszej dziesiątki to kierowcy Rookie Rally Team!

W klasie R3 na drugim i trzecim stopniu podium stanęli kolejno Mateusz Przyszlakowski i Marcin Zmysłowski. Tuż za nimi uplasował się Daniel Zarychta oraz Tomek Sobieraj. Różnica między tymi kierowcami wynosiła zaledwie 8 pkt.!

Więcej w rozwinięciu newsa

Rozszerzona zawartość newsa
mp_gronholm_4

Klasę R2 zdominował Kamil Żurawlew, który wygrał aż 4 rundy cyklu. Na 6. miejscu zmagania zakończył CzarnyWRC. Dziewiąty był Arek Nieroda a tuż za nim znalazł się Maciek Ślefarski.

Klasa R1 nie cieszyła się dużą popularnością. Kilka występów za kierownicą Citroena DS3 R1 wystarczyło Adamowi Hauptowi do sięgnięcia po tytuł w tej klasie.

RRT po raz kolejny pokazało się z bardzo dobrej strony, notując świetne rezultaty i zajmując czołowe pozycje na koniec rozgrywek. Oby zaprezentowana forma przez naszych zawodników przeniosła się na 2016 rok, kiedy to znów będziemy widzieć naszych kierowców na podiach :)

Będą to jednak podia nieco nieoficjalne. Ankieta przeprowadzona wewnątrz zespołu zdecydowała, że od przyszłego sezonu puchar eRki nie będzie zaliczany do naszych wewnętrznych mistrzostw. Niestety, dość niska popularność tego pucharu, ograniczony do minimum zakres dostępnych aut oraz przeładowany przyszłoroczny kalendarz sprawiły, że decyzja była niemal jednomyślna.