This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Daniel Zarychta mistrzem Virtual SuperOES
Dodane przez ZARYCHTA Daniel dnia Grudnia 19 2015 16:48:46
20150319-RichardBurnsRally_SSE 2015-03-16 16-47-27-08Szybko zleciał pierwszy sezon Virtual Super OES. Puchar składający się z rajdów opartych na technicznych „kręciołkach” cieszył się sporym zainteresowaniem, gromadząc średnio blisko 100 zawodników na starcie każdej z rund. Losy tytułu rozstrzygnęły się podczas ostatniej 10. rundy. Rundy wyjątkowej, bowiem tym razem trasa prowadziła po trasie wyścigu górskiego.

Najszybsi na trasie finałowego rajdu byli goście zza granicy. Wygrał Ukrainiec Voma, drugi był Czech Miroslav Kvsnicak, a trzeci inny Ukrainiec Alexander Volkowicz. Jednak to nie na ich walce skupiały się oczy publiki.

Walka o mistrzostwo miała się rozstrzygnąć między Daniel Zarychtą, Mateuszem Przyszlakowskim oraz Tomaszem Sobierajem. Pierwszy z walki odpadł...

Więcej w rozwinięciu newsa

Rozszerzona zawartość newsa
mp_vso_4


Szybko zleciał pierwszy sezon Virtual Super OES. Puchar składający się z rajdów opartych na technicznych „kręciołkach” cieszył się sporym zainteresowaniem, gromadząc średnio blisko 100 zawodników na starcie każdej z rund. Losy tytułu rozstrzygnęły się podczas ostatniej 10. rundy. Rundy wyjątkowej, bowiem tym razem trasa prowadziła po trasie wyścigu górskiego.

Najszybsi na trasie finałowego rajdu byli goście zza granicy. Wygrał Ukrainiec Voma, drugi był Czech Miroslav Kvsnicak, a trzeci inny Ukrainiec Alexander Volkowicz. Jednak to nie na ich walce skupiały się oczy publiki.

Walka o mistrzostwo miała się rozstrzygnąć między Daniel Zarychtą, Mateuszem Przyszlakowskim oraz Tomaszem Sobierajem. Pierwszy z walki odpadł Tomek, który za mocno przycisnął na pierwszej próbie gdzie rozbił auto. Świetnym czasem na SS1 błysnął zaś Mateusz. Niestety na drugi przejazd popełnił błąd w doborze opon i poniósł straty czasowe. Wiedząc o tym, Daniel spokojną jazdą zapewnił sobie 5. miejsce w rajdzie i tryumf zarówno w klasyfikacji generalnej jak i klasy VSO1. Na pechu Tomasza mógł skorzystać Marcin Zmysłowski wskakując na podium klasyfikacji. Jednak również i on nie ustrzegł się dzwona.

Drugi tryumf z rzędu w klasie VSO2 odniósł Altarir, dzięki czemu skończył sezon w klasyfikacji tej klasy jako wicemistrz ex-aequo z Mateuszem Magdziarzem. Najregularniejszą jazdą wykazał się Krzysiek Śliż który został mistrzem.

Na przestrzeni sezonu, pojedynek Subaru i Mitsubishi był dużo ciekawszy w N-kowej klasie VSO3. Przez cały sezon o tytuł walczyli Maciej Ślefarski oraz Mateusz Żarnowski. Szybszy w większości rajdów Maciek, wyprzedził co prawda Mateusza w 10. Rundzie, ale nie wystarczyło to do nadrobienia straty. Mistrzem klasy został Mateusz, z przewagą ledwie jednego punktu. Może za swój tryumf podziękować kierowcom którzy w ostatniej rundzie odebrali punkty Maćkowi; Honchukof’owi, Frajdzie oraz Kolev’owi.

W klasie VSO4 dawno wszystko już było jasne. Także rywalizacja w ostatniej rundzie przebiegła pod dyktando mistrza klasy, Marcina Błośnkiego, który pokonał Ariela Łęckiego. Podium w rajdzie uzupełnił Mathijas Demuth. Natomiast w całym sezonie tytuł II wicemistrza klasy VSO4 zdobył hoek, który wyjeździł go dominując w początkowej części sezonu. Niestety, później zrezygnował ze startu w pucharze.

Ciekawie było natomiast w klasie VSO5 gdzie o tytuł walczyli CzarnyWRC oraz Mariusz Domanus. Niestety, wypadek tego drugiego kierowcy zakończył rywalizację o tytuł, który powędrował do kierowcy RRT. Czarny błysnął formą i mimo dysponowania autem klasy R2 okazał się być najszybszą „ośką” tego rajdu. Podium w klasyfikacji klasy VSO5 uzupełnił Andrzej Siekański.

W 10. rundzie dopisała frekwencja w klasie RWD. Pod nieobecność mistrza, Altarira, najszybszy w rajdzie okazał się być Radek Teply, przed Łukaszem Buczkiem i Mateuszem Magdziarzem. Zwłaszcza czasy Łukasza, osiągane za kierownicą Poloneza mogły robić wrażenie. W całym sezonie za plecami Altarira na podium tej klasy stanęli Łukasz Buczek oraz Tomasz Biernat.

Tak o to do historii przeszedł 1. Sezon Virtual SuperOES. Jako organizatorowie jesteśmy zadowoleni z faktu jak przyjęto ten puchar. Cieszyła duża frekwencja oraz pozytywne opinie. Obiecujemy, że puchar powróci w przyszłym sezonie. Koniecznych będzie kilka kosmetycznych zmian, ale zamysł pozostanie niezmieniony.

Dla laureatów pucharu (czołowej trójki wszystkich klasyfikacji) przygotujemy pamiątkowe dyplomy, których rozsyłka nastąpi już wkrótce. Ponadto, zorientujemy się jeszcze w możliwości zorganizowania pamiątkowych pucharów lub medali. Informacje na ten temat przekażemy już po nowym roku ;)

Za uwagę dziękują organizatorzy: Daniel Zarychta i Maciej Ślefarski oraz udzielający im niezbędnego wsparcia zespół Rookie Rally Team.


20150319-RichardBurnsRally_SSE 2015-03-16 16-46-47-61

andrzej_vso_8

marcin_aniołek_wrsmsl_4