This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Dobra passa RRT w Classicu trwa!
Dodane przez PRZYSZLAKOWSKI Mateusz dnia Grudnia 18 2015 14:36:06
mp_classic5_5Piąta runda Classic Cup - Race of Champions, odbyła się ku pamięci Richarda Burnsa. W związku z tym organizator wytyczył trasę po wszystkich dostępnych nawierzchniach, gdzie towarzyszyła nam zmienna i dynamiczna pogoda. Na starcie pojawiło się 182 zawodników! Metę ujrzało niespełna 1/3 kierowców. Przyjrzyjmy się jak na oesach radzili sobie nasi zawodnicy.

Klasa CC1 to fenomenalny występ Tomka Sobieraja, który kończy ten rajd na 3 miejscu! W klasyfikacji generalnej Tomek zajmuje również świetną bo 4. pozycję. Grzesiek Jackowiak, Dawid Perużyński i Michał Kruk nie radzą sobie z trudami rajdu i przedwcześnie odpadają z rywalizacji.

Klasa CC3 była najliczniej reprezentowaną klasą przez nasz zespół.

Więcej w rozwinięciu newsa

Rozszerzona zawartość newsa
rbr_019


Piąta runda Classic Cup - Race of Champions, odbyła się ku pamięci Richarda Burnsa. W związku z tym organizator wytyczył trasę po wszystkich dostępnych nawierzchniach, gdzie towarzyszyła nam zmienna i dynamiczna pogoda. Na starcie pojawiło się 182 zawodników! Metę ujrzało niespełna 1/3 kierowców. Przyjrzyjmy się jak na oesach radzili sobie nasi zawodnicy.

Klasa CC1 to fenomenalny występ Tomka Sobieraja, który kończy ten rajd na 3 miejscu! W klasyfikacji generalnej Tomek zajmuje również świetną bo 4. pozycję. Grzesiek Jackowiak, Dawid Perużyński i Michał Kruk nie radzą sobie z trudami rajdu i przedwcześnie odpadają z rywalizacji.

Klasa CC3 była najliczniej reprezentowaną klasą przez nasz zespół. Ze świetnej strony pokazał się Marcin Zmysłowski, który uplasował się na 4. miejscu! Marcin na jednym z oesów musiał korzystać z pomocy kibiców, co uniemożliwiło mu walkę o zwycięstwo. Bardzo dobrze zaprezentował się również Mateusz Przyszlakowski,który zakończył zmagania na 6. miejscu. Do 5. miejsca zabrakło zaledwie 0,05 sek... Niestety Kamil Żurawlew, Mateusz Żarnowski, Marcin Aniołek, Dawid Matuszek oraz Mateusz Magdziarz nie zaliczą tego rajdu do udanych. Żaden z tych kierowców nie pojawił się na ceremonii mety.

W klasie CC4 bardzo dobrze poradzili sobie Krzysiek Śliż i Adam Haupt zajmując kolejno 5 i 6 miejsce. Różnica na mecie między naszymi zawodnikami wyniosła zaledwie 4,24 sek. Natomiast rajdu nie kończy Daniel Zarychta ulegając wypadkowi na 7. odcinku specjalnym.

Janek Gorczyca doskonale spisał się w 5. rundzie CC wygrywając klasę CC6! Mimo tego iż konkurencja w klasie nie była zbyt wysoka, warto odnotować fakt iż Janek był 2. kierowcą wśród samochodów FWD.

Klasa CC7 to 5. miejsce Andrzeja Siekańskiego, który notuje najlepszy wynik w sezonie.

Według przelicznika punktacji, która obowiązuje w CC, najlepszymi zawodnikami RRT w Rally of Champions zostali ex aequo Janek Gorczyca i Tomek Sobieraj!

W klasyfikacji generalnej najlepszym zawodnikiem Rookie Rally Team jest Kamil Żurawlew, tuż za nim plasuje się Marcin Zmysłowski a trzecie miejsce należy do Mateusza Przyszlakowskiego. Kolejne pozycję zajmują Daniel Zarychta i Tomek Sobieraj. Różnica pomiędzy Kamilem a Tomkiem wynosi zaledwie 174 punktów, co nie jest dużą wartością przy obecnym systemie punktowania.

Kolejnym przystankiem będzie rajd Noworoczny, który będzie specyficznym rajdem, bowiem rozpocznie się w 2015r. a zakończy się już w nowym 2016. Miejmy nadzieję, że imprezy związane ze świętowaniem rozpoczęcia nowego roku nie przeszkodzą naszym kierowcom zaprezentować topowej formy, do której już nas przyzwyczaili :)


mp_classic5_8

maciek_vso_1

testrbr_115