49
56.0

RRT dominuje w Pucharze Sudetów
kamil_zurawlew_baltic_4

Wirtualny Rajdowy Puchar Sudetów zakończył się dla nas bardzo owocnie. Od początku istnienia pucharu, zawodnicy RRT walczyli o czołowe lokaty w swoich klasach.

WRPS składał się z 5. krótkich i bardzo kompaktowych rajdów. Rajdy miały swoje odpowiedniki w realnym Pucharze Sudetów.W pucharze mogliśmy rywalizować w 5. klasach, począwszy od klasy H/A a skończywszy na R2. Prawie w każdej z tych klas prym wiedli nasi zawodnicy!

W klasie 2. (H/A) tryumfował Maciek Ślefarski, a tuż za podium znalazł się Adam Haupt. Maciek zdominował tę klasę wygrywając 3 ostatnie rajdy.

Klasa 3. (R5) to popis naszych zawodników ! W prawdzie nikomu z RRT nie udało się wygrać klasyfikacji, ale Kamil Żurawlew, Marcin Zmysłowski, Daniel Zarychta i Tomek Sobieraj zajęli odpowiednio 2.,3.,4. i 5. miejsce ! Kamilowi zabrakło 2 pkt. by pokonać Michała Walkowskiego.

Klasa 4 (R4, N4 i S2000) również została zdominowana przez naszych kierowców. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Przyszlakowski, który wygrał 3 pierwsze rundy. Drugi był Krzysiek Śliż wygrywając 2 ostatnie rajdy. Z tego wynika, że Mateusz i Krzysiek nie dali najmniejszych szans rywalom i wygrali wszystkie rundy WRPS! Doskonałe 4. miejsce zajął Mateusz Żarnowski.

W klasie 5. (R3 i 6 (R2) nasi zawodnicy niechętnie jeździli. Odnotować możemy 11. miejsce Andrzeja Siekańskiego w klasie 6.

Najważniejsza w rajdzie klasyfikacja generalna padła łupem Kamila Żurawlewa, który dzięki dobremu zgraniu RRT w ostatnim rajdzie, mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całym cyklu. Kamil uzyskał taką samą liczbę punktów co Michał Walkowski, jednak zwycięstwo w 2. rundzie pozwoliło wygrać WRPS 2015!

Zacięty bój toczył się o najniższy stopień podium. Przed ostatnim rajdem to miejsce zajmował Daniel Zarychta, jednak bardzo dobra postawa Mateusza Przyszlakowskiego i Marcina Zmysłowskiego w ostatniej rundzie WRPS, zepchnęła Daniela na 5 pozycję. Marcin ukończył cykl na 3. pozycji, a Mateusz był 4. Szóste miejsce zajął Tomek Sobieraj.

Organizatorzy już pokazali prowizoryczny kalendarz na WRPS 2016. Z pewnością licznie stawimy się na starcie nowego sezonu, bo tak udanym występie w pierwszej edycji tego cyklu. RRT pokazało, że stanowi silny team i bardzo zespołowy. Ostatni rajd jest tego świetnym przykładem.
Gratuluję zwycięzcom i całemu naszemu zespołowi !